Napsal uživatel Milan Holcr dne St, 11/04/2020 - 18:00

Nejprve moje zkušenosti:


Instalace – jednodušší už to být nemůže.
Spuštění a provoz – Na slabších PC startuje služba Atletic Office trochu déle (někdy i 5 minut) hodně záleží na tom, zda se vám při startu PC spouští ještě nějaké další služby. (Skype, antiviry nebo prográmky nainstalované výrobcem PC). Na samotný běh AK2 nemá výkonnost PC prakticky žádný vliv.
Práce v síti – z vlastní zkušenosti vím, že je třeba mít stabilní wifi bez kolísání signálu nebo lépe propojení kabelem.
Spolupráce a kamerou – mám zkušenost pouze s kamerou OMEGA, kde je spolupráce absolutně bez problémů. Ke kameře mám připojený i větroměr Gill, který posílá přes software Omegy údaje do AK2 též bezproblémově.
Přihlášky a výsledky – se stažením přihlášek jsem za celou sezonu neměl jediný problém s odesláním výsledků jsem jedem problém měl, ale stačil reset PC a vše bylo v pořádku. Automatické odesílání výsledků nepoužívám, na stadionu nemáme internet.
Tisk diplomů  -také funguje velmi dobře, jen je třeba si šablonu v nějakém html nebo textovém editoru upravit podle diplomů které máte k dispozici.
Samotná práce v AK2 je myslím intuitivní a bezproblémová.
Velkou výtku mám k neaktuálnímu manuálu.

Jaké zkušenosti má AK Most?


Kameru s AK2 zatím propojenou nemáme. Před každým novým spuštěním AK2 po vypnutí NTB musím znovu instalovat program AK2 jinak se nepropojí se serverem. NTB s WIN 7, vyzkoušeny prohlížeče Explorer, chrome a opera (ta jediná funguje).Stahování přihlášek a odesílání výsledků probíhá bezproblémově.
Jan Kritzbach AK Most.

Moje poznámka:
Spuštění AK2 závisí na tom, jak brzy se spustí služba Atletic Office. Jak jsem již psal výše, může to trvat trochu déle. Není třeba při každém spuštění znovu instalovat AK2, opravdu stačí jen chvíli počkat. Služba se spouští se zpožděním. K provozu je doporučován Google Chrome, já používám ještě Maxthon na jádře Google Chrom nebo Edge též na jádře GoogleChrom.

Zkušenosti ASK Děčín.


S AK 2 jsme v zásadě spokojeni. Máme pouze následující připomínky:
- aby bylo možné označování disciplín v přihláškách a ve výsledcích nezávislé na sobě. Označují se společně. Pokud se označí pro tisk v přihláškách, označí se i ve vvýsledcích.
- dne 28.8. jsme stahovali seznam přihlášených (KPD M+Ž, Děčín) ze serveru, ID 45164 a "nenatáhly" se závodníci v disciplíně 100 m jak u mužů, tak u žen.
   Dopisovali jsme je ručně ze seznamu přihlášených na stránkách Atletiky.
- spolupráce s kamerou OMEGA bez problémů, jsme na privátní WIFI
- se spuštěním AK 2 se musí chvíli počkat a pak není problém
-- 
Jaroslav Calda

Moje poznámka:
Označování disciplín - to, že když si označím ve výsledcích disciplínu např. 5 běhů na 60 m a ona se mi označí i zároveň i ve výsledcích, považuju za velkou výhodu. Je to disciplína, se kterou momentálně pracuju, takže mám přehled a pokud někdre dojde k nějaké změně, mohu rychle reagovat a nemusím nic pracně hledat.
Neúplné stažení přihlášek - to se mi nikdy nestalo.

Nikdo jiný se mi neozval.

Poznatky a postřehy  o AK2 velmi často konzultuju s Luďkem Tomanem z Meziboří, který nám jezdí pomáhat do Bíliny.

Pokud by jste někdo potřeboval pomoci, můžete se na mě obrátit. Když budu vědět, tak se budu snažit poradit. Každý dotaz nebo zkušenost, ať pozitivní nebo negativní, je pro mě zdroj informací.

 

Milan Holcr