Napsal uživatel Milan Holcr dne St, 08/14/2024 - 20:32

Po jedenapadesáté se v Bílině opět sešli nejlepší republikoví půlkaři, aby bojovali o prestižní vítězství v závodě nazvaném Bílinská půlka.
Zároveň s půlkaři jsou na startu i sprinteři, kteří soutěží ve sprinterském trojboji, který pořádáme jako Memoriál Ing. Čestmíra Dudy.
Teplé počasí letos více svědčilo sprinterům. Naplno jej využil vítěz trojboje Armin Ntemo z USK PROVOD Ústí nad Labem, který mítink ozdobil třemi krajskými rekordy. 60 m – časem 6.85 vylepšil krajský rekord Jana Kritzbacha o 3 setiny sekundy. 100 m – časem 10.50 vylepšil o 2 setiny sekundy svůj vlastní krajský rekord. Sprinterský trojboj 2875 bodů a zlepšení svého rekordu o 181 bodů. Odolal jen rekord na trati 200 m a to o pouhých 6 setin sekundy. Na druhém místě se umístil Dominik Mráček z A.C. TEPO Kladno 2650 bodů. Třetí místo vybojoval Jakub Spišjak z TJ VTŽ Chomutov 2624 bodů.
V kategorii žen ovládla trojboj Nikola Bisová z A.C.TEPO Kladno výkonem 2619 bodů – bývalá závodnice USK Provod Ústí nad Labem. Na druhé příčce se umístila Adéla Mislerová z AC Slovan Liberec, z.s. ziskem 2571 bodů. Třetí Kateřina Holubcová z TJ Sokol Hradec Králové 2525 bodů. Nejlepší závodnicí z Ústeckého kraje se stala čtvrtá Eliška Sedláková z ASK Lovosice 2496 bodů. Z domácích závodníků nejlépe zabojoval Denis Cipriján svěřenec Zdeňka Bažanta, který se výkonem 2442 bodů umístil na šestém místě.
V závodě na 800 m žen si pro první místo suverénně doběhla Marie Chovancová z klubu Atletika Jižní Město z.s. v čase 2:07.68. Závodnice na druhém a třetím místě si obě vylepšili svá osobní maxima – 2. Lucie Vlachová z Athletic Club Ústí n/L. z.s. 2:14.80 a 3. Natálie Mikulková z AK Most – čas 2:15.87.
Vrchol mítinku odstartoval v 18:55 hod. V prvním běhu nastoupila téměř kompletní česká půlkařská špička. Vítězství vybojoval vloni druhý Jan Friš z TJ Dukla Praha časem 1:49.53. Druhý Jiří Špiroch z TJ Baník Stříbro se také dostal pod 1:50 a časem 1:49.96 si vytvořil osobní rekord. Třetí doběhl Nico Boketta z klubu Atletika Jižní Město z.s. v čase 1:50.86. Nejlepší domácí závodník Radek Letocha svěřenec Jana Mairicha se časem 1:56.71 umístil na devátém místě. Škoda pádu Marka Strnada z TJ Nová Včelnice hned po 250ti metrech. Loni pátý závodník celkového pořadí by jistě celý závod dokázal jěště více zdramatizovat.