Napsal uživatel Milan Holcr dne Pá, 03/06/2020 - 11:35

23.2.2020 proběhl poslední – devatenáctý závod 18. ročníku Zimního běžeckého poháru v Kadani. Tento běžecký pohár pořádá Čenda Filingr. Má asi dvě NEJ. První NEJ - je to běžecký pohár s nejtěžšími traťovými profily. Už název prvního kola vypovídá za vše – Čendův lomcovák na Svaťáku. Další kola mají sice jiné názvy, ale lomcováky to jsou pořádné. Druhé nej – je to nejvíce obsazený pohár v kraji. 18. ročník úspěšně dokončilo 535 běžců. Běhají zde atleti, vodáci, lyžaři i hobby běžci. Letos se výrazně rozšířila i kategorie mladšího žactva. Ti ovšem běhají kratší a méně náročné tratě. Výsledky naleznete ZDE.

15.2.2020 začal na opačném konci kraje Děčínský běžecký pohár. Obětavým pořadatelem je Zdeněk Hrnčíř. Tratě jsou vedeny krásnou krajinou kolem Děčína, ale několik kol probíhá i na atletickém stadionu v Děčíně. Závodů se neúčastní pouze běžci, ale i vodáci, tenisté, cyklisté a samozřejmě i hobbíci. Loňského ročníku se zúčastnilo 235 závodnic a závodníků. Informace o tomto poháru naleznete na stránkách ASK Děčín.

25.3.2020 začne v Teplicích nejstarší běžecký pohár v kraji – BĚKODO. Letos proběhne již 34. ročník. Sám pamatuju jeho začátky, kdy jsem se v době své závodní kariery chodil proběhnout s bezvadnou partou turistů a běžců. Tento pohár je založen na trochu jiném principu. Běhá se na stále stejné trati, i když odlišné od prvních ročníků, kolem vrchu Doubravka v Teplicích. Pořadatelem je další obětavec a nadšenec Petr Vorlíček syn bývalého reprezentanta Rudolfa Vorlíčka – Čudly. I tento pohár má své příznivce. Loňského ročníku se zúčastnilo 156 závodnic a závodníků. K tomu ale musíme připočítat ještě žactvo do 15ti let, které běhá Mladé Běkodo a těch bylo 144. Informace naleznete na stránkách klubu BĚKODO Teplice.

Nejmladším běžeckým pohárem v kraji je Ústecký krosový pohár. Pořadatelé – Vladimír Růžička a Jaroslav Sova (USK PROVOD Ústí n. Labem), ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Ústí n. Labem.
Tento pohár zahrnuje závody pořádané v okolí Ústí n.L. a zahájil již 12.1.2020 Během Milana Varcholy. Je to vzpomínkový běh na výborného běžce a později i organizátora populárního Běhu na Střižáku. Tento pohár nemá ještě takovou účastnickou základnu jako ty starší, ale postupem let budou závodníci určitě přibývat. Loňského ročníku se zúčastnila rovná stovka běžců.

Čtyři běžecké poháry v Ústeckém kraji. Který jiný kraj to má?

Běkodo
startovní strom Běkoda
ZBP
Čendův lomcovák na Svaťáku
VS
Start závodu Velké skály
JH
Běh kolem Jedlové hory