Název knihy Mukl 010806 odkazuje k číslu, které bylo hlavnímu hrdinovi Ladislavu Kořánovi přiděleno v komunistickém vězení. Tam se Láďa Kořán dostal kvůli tomu, že měl firmu. Firmu, která jako jedna z prvních na světě vyráběla hudební nástroje s elektrickým snímáním zvuku. Jmenovala se Resonet a v roce 1958, když už Láďa roky strádal v lágru, získaly jeho hudební nástroje zlatou medaili na Expo v Bruselu.
Komunistům se Resonet zalíbil již v roce 1949, a tak se uchýlili k tomu, co uměli nejlépe: fabriku ukradli a majitele strčili na deset let do těžkého kriminálu. Před tím ale ještě Láďa stihl běhat s Emilem Zátopkem, vyhrát armádní mistrovství světa v přespolním běhu, založit rodinu, utéci přes hranice před zatčením a nechat se málem i se svou ženou zastřelit na hranicích, když se pro ni pokusil z Německa v roce 1950 vrátit.
Kniha s děsivou upřímností popisuje úsilí komunistického režimu zlomit lidskost v každém, kdo se z jakéhokoli důvodu znelíbil. Zároveń je to i příběh atleta, sportovce s velkým srdcem, světoběžníka. Je to příběh, který spojuje zjizvenou poválečnou Evropu se sportovní a běžeckou dychtivostí. Zavede čtenáře nejen do na kost promrzlé hladomorny v lágru Rovnost v Jáchymově, ale také na loď Calypso či na vzdálené ostrovy v Tichomoří poté, co Láďa na dlouhá léta, v roce 1968, opustil svoji vlast.
Mukl 010806 je výmluvným svědectvím o až absurdním komunistickém teroru, zášti a udavačství. Ale zároveń je svědectvím o nezdolné houževnatosti, vůli, odhodlání, a především o přátelství.
Je to kniha se šťastným koncem.
Ladislav Kořán má spojitost i s naším krajem a městem Teplice. Založil zde jeden z nejstarších závodů v republice, a to Běh kolem Doubravky.