Program ComplexCore+ pro trenéry a atlety

14 hodin 58 minut ago
ComplexCore+ je rakouský projekt, jehož propagátoři, původem výkonnostní sportovci a v současné době fyzioterapeuti sportovců, vytvořili program jako pomůcku k sestavení kondičních /kompenzačních tréninkových plánů a umožňuje vytvářet cvičební programy na posilování, protahování, kompenzace a doplňková cvičení.

Jakub Uher: Sprinty jsou mojí srdcovkou

1 den 18 hodin ago
Trenér Jakub Uher je jedním z našich nejúspěšnějších sprinterských koučů. Pod jeho vedením se připravuje například česká rekordmanka na trati 60 metrů Klára Seidlová. V minulosti pak připravoval i Barboru Procházkovou nebo Dominika Záleského. V našem rozhovoru se dozvíte, proč si zvolil právě trenérské řemeslo nebo zda jsou mu bližší hladké či překážkové sprinty.

Lyles odložení olympiády vítá

1 den 23 hodiny ago
Američan Noah Lyles patři v posledních třech letech mezi největší světové sprinterské hvězdy. Zejména na dvoustovce je téměř neporazitelný a pro olympijské hry v Tokiu byl rozhodně největším kandidátem na zlato. Ovšem i on patří k atletům, kteří posunutí olympiády berou jako pozitivní krok, a to hned z několika důvodů.

Hýbeme se s atlety - Jan Friš

3 dny 1 hodina ago
Přinášíme další video v rámci projektu Hýbeme se s atlety. Tentokrát nám předvede několik svých cviků stříbrný medailista z loňské univerziády Jan Friš.

Kvalitní výkony v Havaně

3 dny 1 hodina ago
Jednou z posledních zemí, kde se ještě závodí, je karibský ostrov Kuba. Na mítinku v Havaně se představili pouze domácí závodníci. To však nic neubralo na kvalitě výkonů, jelikož zde závodili nejlepší kubánští atleti v čele s diskařskou mistryní světa Yaimé Perezovou nebo dálkařem Juanem Miguelem Echevarríou.

Varhaník předsedou správní rady ME 2022

6 dnů 19 hodin ago
Viceprezident pro Evropskou atletiku a předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník převezme dočasně od prezidenta EA Sveina Arne Hansena pozici předsedy správní rády pro mistrovství Evropy v Mnichově v roce 2022.

Hýbeme se s atlety

6 dnů 22 hodiny ago
Dnes spouštíme novou sérii videí pro naše fanoušky s názvem „Hýbeme se s atlety“. Naši reprezentanti pro vás natočili videa, jak si můžete zacvičit a zůstat v kondici z vašeho domova.

Novinky z Evropské atletiky

1 týden ago
Formou videokonferenční schůzky proběhlo dvoudenní zasedání výkonné rady Evropské atletiky. Hlavními tématy bylo mistrovství Evropy v Paříži a také budoucnost dalších šampionátů spadajících pod kontinentální asociaci.

Pražský půlmaraton má nový termín

1 týden ago
Vedení Run Czechu zveřejnilo náhradní termín konání Sportisimo půlmaratonu, který se uskuteční 6. září 2020. Zároveň také došlo k odložení Volkswagen Maratonu Praha, o jehož osudu se rozhodne v dalších týdnech.

Helcelet: Odložení OH bylo nevyhnutelné

1 týden ago
Vícebojař Adam Sebastian Helcelet je dalším z atletů, kteří vítají odložení olympijských her v Tokiu na příští rok. Přesto přiznává, že je momentálně velmi těžké hledat motivaci do tréninku. Jaké jsou podle něj pozitiva i negativa čerstvého rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru?

Špotáková: Posunutí OH je dobré rozhodnutí

1 týden 1 den ago
Posunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021 zasáhlo nespočet vrcholových sportovců, kteří se na tento atletický svátek připravují. Výjimkou není ani držitelka dvou zlatých a jedné bronzové medaile pod pěti kruhy oštěpařka Barbora Špotáková, která si bude muset na boj o zisk čtvrtého cenného olympijského kovu počkat o rok déle.

OH v Tokiu se o rok odkládají

1 týden 1 den ago
To, o čem se v posledních dnech stále častěji hovořilo, se stalo skutečností. XXXII. letní olympijské hry v Tokiu se odkládají na příští rok.

Sportovci i federace volají po odložení OH

1 týden 2 dny ago
Vzhledem k současné situaci se kupí stále více názorů, že by měly být olympijské hry v Tokiu odloženy nejméně o několik měsíců. V tomto ohledu začínají na MOV stále více tlačit i jednotlivé národní olympijské výbory a federace. Stejný názor podporuje také řada světových atletů.

Atleti přípravu na OH nevzdávají

1 týden 4 dny ago
Nouzový stav v České republice bohužel výrazně ovlivňuje i přípravu českých reprezentantů, kteří tak musejí v domácích podmínkách často improvizovat a upravovat svůj trénink současným možnostem. Jak se jim s tímto nepříznivým stavem daří vypořádat?

Rozloučení s Danou Zátopkovou

1 týden 5 dnů ago
S cimbálovou muzikou a moravskými písničkami, které měla ráda, s čestnou vojenskou stráží a v úzkém okruhu hostů a přátel proběhlo rozloučení s olympijskou vítězkou Danou Zátopkovou, jednou z nejvýraznějších postav české sportovní historie. Obřad se konal ve strašnickém krematoriu, vzhledem k současným opatřením v komorním duchu, přímým přenosem jej přenášela Česká televize.
Checked
39 minut 50 sekund ago
Subscribe to Atletika.cz feed