Nabité léto s Atletikou

2 dny 12 hodin ago
Hlavní část atletické sezóny se uzavřela a spolu s tím přichází třetí letošní číslo časopisu Atletika, které je přirozeně plné událostí uplynulého léta.

Mládež bojovala o týmové tituly

3 dny 12 hodin ago
O uplynulém víkendu proběhla finálová klání mistrovství České republiky družstev mládežnických kategorií. Junioři a juniorky závodili v Mladé Boleslavi. Dorost změřil své síly v Plzni.

Kipchoge opět vylepšil maratonský WR

4 dny 9 hodin ago
Keňský běžecký fenomén Eliud Kipchoge ozdobil své čtvrté vítězství na berlínském maratonu dalším vylepšením světového rekordu, když triumfoval v čase 2:01:09. Vítězka závodu žen Etiopanka Tigist Assefa zaběhla časem 2:15:37 nový traťový rekord a stala se třetí nejrychlejší ženou historie.

Úspěšná obhajoba Stewartové a Zajíce

4 dny 12 hodin ago
V neděli 25. září proběhl již 126. ročník tradičního závodu Běchovice – Praha. V jeho rámci se uskutečnilo i mistrovství České republiky v silničním běhu na 10 kilometrů. Tituly z loňského roku obhájili Moira Stewartová a Martin Zajíc.

Žactvo dominovalo mezistátku

5 dnů 6 hodin ago
Ve Znojmě se uskutečnilo mezistátní utkání žactva. Naše reprezentace se utkala se soupeři z Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Slovenska.

Sulek a Victor ovládli vícebojařskou Tour

6 dnů 13 hodin ago
Polka Adrianna Sulek a Grenaďan Lindon Victor se stali vítězi letošního ročníku World Athletics Combined Events Tour, dříve známou jako vícebojařskou Challenge. Čeští vícebojaři se výrazně v celkovém hodnocení seriálu neprosadili.

Zemřel Ladislav Moc

1 týden 1 den ago
Ve věku 91 let zemřel olympionik-chodec Ladislav Moc, světový rekordman, významný trenér, organizátor a rozhodčí.

Stewartová cílí na běchovický hattrick

1 týden 1 den ago
V neděli 25. září proběhne již 126. ročník silničního závodu Běchovice – Praha. V jeho rámci se uskuteční i mistrovství České republiky v silničním běhu. V závodě žen bude Moira Stewartová usilovat o třetí běchovický triumf v řadě.

Vydařená pocta Zátopkovým

1 týden 3 dny ago
Pondělí 19. září bylo pro atletickou komunitu dnem, kdy se napříč celou Českou republikou připomínalo stoleté výročí narození sportovních legend Dany a Emila Zátopkových.

Česká atletika oslavuje legendární Zátopkovy

1 týden 3 dny ago
Dnes je to přesně 100 let od narození nejslavnějšího českého sportovního páru Dany a Emila Zátopkových. Jejich odkaz se dnes připomíná v rámci projektu Sportuj jako Zátopkovi napříč celou Českou republikou.

Škodovka veze z Castellónu bronz

1 týden 4 dny ago
Ve španělském Castellónu vyvrcholila finálovým dnem nová soutěž v rámci DNA Clash of the Clubs. Atleti a atletky AK Škoda Plzeň vystoupali v rámci tohoto klání na bronzový stupínek.

Dva národní rekordy na MČR žactva

1 týden 4 dny ago
Za chladného a deštivého počasí proběhlo v Jablonci nad Nisou mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze. I přes nepříznivé podmínky padla dvě národní historická maxima zásluhou Michala Rady na dvoustovce překážek a sprinterů USK Praha ve štafetě na 4x60 metrů. V jejich případě se jedná o oddílový národní rekord.

Plzeň do finále Clash of the Clubs

1 týden 5 dnů ago
Ve španělském Castellónu probíhá první ročník juniorského týmového utkání Clash of the Clubs. Českým zástupcem v této soutěži je AK Škoda Plzeň a atletickému klubu ze západních Čech se podařilo postoupit do nedělního A finále.
Checked
48 minut 29 sekund ago
Subscribe to Atletika.cz feed