Duplantis a další hvězdy pro Tretru

1 den 8 hodin ago
Zlatá tretra má před sebou jubilejní 60. ročník a do Ostravy se na 19. 5. chystají skutečně zvučná zahraniční jména v čele se světovými rekordmany Armandem Duplantisem, Joshuou Cheptegeiem a Anitou Wlodarczykovou. Nebudou chybět ani nejlepší domácí atleti.

Špotáková zahájí ve Splitu

1 den 14 hodin ago
O nadcházejícím víkendu proběhne jubilejní 20. Evropský pohár ve vrzích a hodech, jehož hostitelem bude Split. Nejvýraznější osobností české výpravy je beze sporu světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která v Chorvatsku zahájí závodní sezónu.

Poděbrady čeká chodecký svátek

2 dny 15 hodin ago
Už za necelé dva týdny bude Česká republika hostit významnou mezinárodní atletickou událost, kterou je mistrovství Evropy v chůzi družstev. To se uskuteční v neděli 16. května v Poděbradech, kam zamíří chodecká špička z celého kontinentu.

Zahraniční víkendová atletika

4 dny 15 hodin ago
Nejvýznamnější atletickou událostí víkendu byly Světové štafety v Polsku, ale závodilo se také jinde v Evropě i za Atlantikem, kde padaly zajímavé výkony. Zde je tradiční výsledkový servis.

Pestrá finále na World Relays

5 dnů 8 hodin ago
Druhý soutěžní den World Relays v polském Chořově se musel obejít bez české účasti. Na programu bylo celkem sedm finálových závodů a škála medailistů byla skutečně široká. Na stupně vítězů vystoupali zástupci 15 zemí.

Čtvrtkaři se kvalifikovali do Eugene

6 dnů 5 hodin ago
Hned čtyři české štafety se představily v průběhu prvního soutěžního dne World Relays v polském Chořově. Ani jedné z nich se nepodařilo postoupit do zítřejšího finále. Štafeta mužů na 4 x 400 metrů se ovšem díky celkové desáté příčce kvalifikovala na mistrovství světa v Eugene 2022.

Byla schválena nominace na Split

1 týden 1 den ago
Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na Evropský pohár ve vrzích a hodech, který proběhne ve dnech 8. a 9. května v chorvatském Splitu.

Zrušeny červencové vrchařské akce

1 týden 2 dny ago
O své velké akce letos přijdou vrchaři. Situace neumožňuje uspořádat mistrovství Evropy v Cinfaesu a v plném rozsahu ani mezinárodní pohár do 17 let v Ambleside.

Štafetový vrchol se blíží

1 týden 3 dny ago
Již o nadcházejícím víkendu proběhne v polském Chořově páté vydání World Relays, kterého se zúčastní také početná česká výprava. Při této příležitosti se dnes podělilo o své dojmy při online brífinku s novináři trio Pavel Maslák, Lada Vondrová a Zdeněk Stromšík.

Helcelet druhý v Laně

1 týden 4 dny ago
Uplynulý víkend byl přímo nabitý skvělými výkony. Z českého pohledu byl jistě nejzajímavější vícebojařský mítink v italské Laně, kde startovali hned tři čeští reprezentanti.

Stewartová a Homoláč ovládli dráhovou 10

1 týden 6 dnů ago
Moira Stewartová a Jiří Homoláč opanovali ve Skalici suverénním způsobem domácí republikový šampionát v běhu na 10 000 metrů na dráze. Stewartová má již šestý titul. Homoláč si připsal premiérový.
Checked
9 minut 43 sekundy ago
Subscribe to Atletika.cz feed