Další rekordy na Gigantu

23 hodiny 36 minut ago
Také druhý den soutěží mistrovství České republiky juniorů a dorostu nebyl ochuzen o rekordní zápisy. Dorostenecký národní rekord padl zásluhou čtvrtkaře Tadeáše Plačka. Ve třech případech se pak měnila hodnota historického maxima šampionátu.

První den Gigantu s národním rekordem

1 den 19 hodin ago
Hned úvodní den mistrovství České republiky juniorů a dorostu nabídl jeden dorostenecký národní rekord v podání Adély Novotné a další tři historická maxima šampionátu zásluhou Terezy Eleny Šínové, Katrin Brzyszkowské a Štěpána Schuberta.

Duplantis opět posunul světový rekord

1 den 23 hodiny ago
World Indoor Tour se přesunula do skotského Glasgow a i tentokrát byl nejvýraznější osobností švédský tyčkař Armand Duplantis, jenž opět vylepšil hodnotu světového rekordu již na 618 centimetrů. Z českých atletů startovali Pavel Maslák, Kristiina Mäki a Simona Vrzalová.

Seidlová druhá na ISTAFU

2 dny 18 hodin ago
Na berlínském ISTAFu měl český sprint dvojí zastoupení. Klára Seidlová si doběhla ve finále šedesátky pro druhé místo. Janu Velebovi finálový závod těsně unikl.

Top běhy 2019: dosavadní lídři vládnou dál

3 dny 22 hodiny ago
RunCzech běžecká liga, T-Mobile Olympijský běh a Vltava Run – to jsou stejně jako v minulých letech nejpopulárnější seriál, akce a závod uplynulého roku. Pětice vedoucích pořadatelů v každé ze třech kategorií bylo oceněna na slavnostním vyhlášení Top běhů 2019, tentokrát v domě Smetana Q u Vltavy s výhledem na Pražský hrad.

Mezuliáníková druhá ve Stockholmu

5 dnů 19 hodin ago
Úterní atletický program byl nezvykle pestrý. Česká atletika měla své zastoupení ve švédském Stockholmu a polském Lodži. Skákala se také Banskobystrická laťka. V pražské Stromovce pak proběhly další veřejné závody.

Atletický víkend ve světě

1 týden ago
Letošní halová sezóna je v plném proudu a bylo to vidět i v atletickém kalendáři, který byl skutečně nabitý. Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího, co se ve světě královny sportu o uplynulém víkendu událo.

Premiérový vícebojařský titul pro Kopeckého

1 týden ago
Nedělní soutěžní program uzavřel halové mistrovství České republiky ve vícebojích. Mužský závod ovládl Ondřej Kopecký. Mezi juniory zvítězil Jonáš Pospíšil a dorosteneckou soutěž opanoval Jakub Šafář.

Hustopeče opanovali Gale a Mansonová

1 týden 1 den ago
Seriál High Jump Grand Prix vyvrcholil v Hustopečích, kde se dařilo britským reprezentantům. V nových osobních rekordech zvítězili Tom Gale a Nikki Mansonová. Z osobáků se radovali také Marek Bahník a Bára Sajdoková.

Duplantisův svěťák, triumfoval i Staněk

1 týden 1 den ago
Světová halová tour se v polské Toruni lámala do své druhé poloviny (čtvrtý díl ze sedmi) a opět bylo k vidění několik skvostných výkonů. Mezi nimi vyčníval švédský tyčkař Armand Duplantis, jenž se díky zdolaným 617 cm stal novým světovým rekordmanem. Vědět o sobě dali i Češi, nejvíc vítěz koulařské soutěže Tomáš Staněk.

Šínová a Dvořáková královnami mistrovské soboty

1 týden 1 den ago
Druhým soutěžním dnem pokračovalo v Atletické hale Otakara Jandery mistrovství České republiky ve vícebojích. Tereza Elena Šínová ozdobila zisk juniorského mistrovského titulu novým národním rekordem své kategorie. Mezi ženami zvítězila Kateřina Dvořáková. Soutěži mužů prozatím dominuje Adam Sebastian Helcelet.

První vícebojařské tituly rozdány

1 týden 2 dny ago
V pátek 7. února odstartovalo v pražské Stromovce halové mistrovství České republiky ve vícebojích a v průběhu prvního soutěžního dne se rozdávaly dvě sady medailí. Mezi dorostenkami zvítězila Natálie Olivová. Žákyním kralovala Adéla Tkáčová.

Ostrava se bavila špičkovou atletikou

1 týden 4 dny ago
Pět nových a jeden vyrovnaný rekord mítinku, to je bilance letošního ročníku Czech Indoor Gala v Ostravě. Diváci ve vítkovické hale viděli také jeden letošní nejlepší světový výkon zásluhou polského koulaře Kondrada Bukowieckeho. Sprinterka Klára Seidlová vyrovnala na šedesátce svůj národní rekord.

Staněk třetí, Duplantis útočil na svěťák

1 týden 5 dnů ago
Seriál World Indoor Tour se přesunul do německého Düsseldorfu, kde se představili také dva čeští reprezentanti. Koulař Tomáš Staněk byl třetí a půlkař Filip Šnejdr obsadil páté místo. Švédský tyčkař Armand Duplantis přeskočil šest metrů.

CIG se nezadržitelně blíží

1 týden 6 dnů ago
Už zítra odstartuje další ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala a při této příležitosti dnes krátce po poledni proběhl tradiční předzávodní brífink, kterého se zúčastnili atleti Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Simona Vrzalová, Kristiina Mäki, Diana Mezuliáníková a také světový výškařský rekordman Javier Sotomayor.

Výrazná česká víkendová stopa

2 týdny ago
První únorový víkend byl skutečně nabitý atletickými událostmi a naši reprezentanti startovali v hojném počtu na domácích i zahraničních mítincích. Blýskli se zejména čeští běžci ve Vídni a koulař Tomáš Staněk v Rochlitzu.

V Třinci vládli Gale a Heraščenková

2 týdny ago
Třinecká Werk Aréna hostila 28. ročník Beskydské laťky, která je první částí třetího vydání seriálu High Jump Grand Prix. Mužské soutěži kraloval britský mladík Tom Gale. Mezi ženami triumfovala Ukrajinka Iryna Heraščenková.

Seidlová třetí v Karlsruhe

2 týdny 2 dny ago
V německém Karlsruhe pokračoval svým druhým dílem seriál World Indoor Tour. V silné mezinárodní konkurenci se neztratilo ani české duo Klára Seidlová a Lada Vondrová. K vidění byl také juniorský světový rekord v podání Ukrajinky Jaroslavy Mahučikové.

Pozvánka na atletický víkend

2 týdny 4 dny ago
České atlety čeká vskutku nabitý závodní víkend. Naše reprezentanty čekají starty doma i v zahraničí, ať už se jedná o World Indoor Tour, krajské přebory nebo specializované mítinky. Na co se tedy můžeme v nadcházejících třech dnech těšit?

Příští rok bude Nanking i Toruň

2 týdny 4 dny ago
AKTUALIZOVÁNO - Halové mistrovství světa v Nankingu v polovině března (13.–15. 3. 2020) nebude. Světová atletika a čínští pořadatelé se rozhodli vrchol první části sezóny s ohledem na šíření koronaviru odsunout na březen 2021. Příští rok se tak uskuteční jak HME, tak HMS.
Checked
2 hodiny 29 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed